Wybielanie uśmiechu
Śnieżnobiały uśmiech - pożądany!Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest w dzisiejszych czasach synonimem sukcesu. Niestety kawa, herbata, papierosy, a nawet soki owocowe powodują stopniowe szarzenie naszych zębów. Przebarwione, żółto - szare zęby sprawiają, że uśmiechamy się znacznie rzadziej, niż powinniśmy. Na szczęście jest na to skuteczna metoda -profesjonalne wybielanie zębów, laserowe lub nakładkowe.
Wybielanie laserowe: higienistka profesjonalnie oczyszcza zęby z osadów, nakłada żel ochraniający na dziąsła i utwardza go lampą UV, następnie nakłada na zęby preparat wybielający i naświetla go przez 15 minut - dla najlepszego efektu cykl taki powtarzany jest 3-4 krotnie.
Wybielanie nakładkowe: po wstępnym badaniu i usunięciu osadów nazębnych, lekarz pobiera wyciski na standardowych łyżkach wyciskowych a następnie wręcza pacjentowi przygotowane przez technika nakładki na zęby i strzykawki z żelem wybielającym. Nakładki należy zakładać na noc przez kolejnych 10 do 14 dób. W tym przypadku konsultacja i wizyty kontrolne są niezbędne.
Wybielanie wykonane pod opieką lekarza stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł. Jedyną uciążliwością mogącą wystąpić po wybielaniu jest przejściowa nadwrażliwość zębów ustępująca zwykle po ok. 2-3 dniach. Efekt wybielania utrzymuje się od około pół roku do 2-3 lat - jest to zależne od przyzwyczajeń żywieniowych, stopnia higieny jamy ustnej i uwarunkowań osobniczych.
Stomatologia to nie tylko wiercenie, wypełnianie i usuwanie ubytków. W dzisiejszych czasach oferuje się nam wiele możliwości zadbania nie tylko o zdrowy, ale także o piękny, biały uśmiech. Często wydaje nam się, że nic już się nie da zrobić. Tymczasem nie trzeba mieć oporów w rozmowie z dentystą i należy śmiało pytać, jakie działania pozwolą osiągnąć nam zamierzony efekt.
Autor: Redakcja Beauty Guide
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)