Grota solna - nadmorski klimat w centrum miasta
Grota solna Grota solna posiada nieocenione właściwości zdrowotne ze względu na panujący w niej mikroklimat bogaty w jod i inne, ważne pierwiastki takie jak: wapń, magnez, sód, potas, chlor, żelazo, brom czy selen. Specyficzny mikroklimat porównywany jest do klimatu nadmorskiego podczas sztormowej pogody.
W czasie jednej sesji w grocie solnej osiągamy takie nasycenie organizmu cennymi pierwiastkami, jakie byłoby możliwe po trzydniowym pobycie nad morzem.

Przyswajanie istotnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składników jest możliwe dzięki niezwykłej dbałości w rekonstrukcji groty – tak, by wyglądała ona jak dzieło natury. Wnętrze groty wypełnia spokojna, relaksacyjna muzyka oraz odpowiednio dobrane barwy o właściwościach terapeutycznych. Dzięki temu w grocie wytwarza się baśniowy klimat.
Powietrze wypełniające grotę solną jest pozbawione zanieczyszczeń charakterystycznych dla środowiska miejskiego. To dzięki dużej zawartości chlorku sodu, który działa przeciwalergicznie i przeciwgrzybicznie, czystość powietrza w grocie jest dziesięciokrotnie wyższa niż na zewnątrz.
Ogromne stężenie jodu w grocie solnej bezpośrednio oddziałuje na tarczycę, co więcej - także na prawidłową przemianę materii. Ma to niebagatelne znaczenie w procesie odchudzania. Sól wpływa również pozytywnie na naszą skórę, opóźnia procesy starzenia, uelastycznia, wygładza zmarszczki.
Jej drogocenne działanie pomaga w zwalczaniu takich chorób, jak:
  1. choroby górnych dróg oddechowych
  2. alergie różnego pochodzenia
  3. niedoczynność tarczycy
  4. choroby układu krążenia, choroby serca
  5. nerwice, stany przemęczenia, spadek odporności na stres
  6. bóle reumatyczne, bóle i napięcia mięśniowe
  7. zaburzenia metabolizmu, nadwaga i nie tylko
Przeprowadzone badania potwierdzają, że wdychana solanka posiada właściwości bakteriobójcze, a sól kamienna z Morza Martwego działa jak jonizator - poprawia jakość powietrza dzięki produkcji jonów ujemnych.
Dzięki istnieniu takich grot można korzystać ze zbawiennych właściwości cudownego, zdrowego powietrza nie tylko nad morzem, ale także w centrum wielkiego miasta.
Autor: Bożena Szerszeń-Majka, personal trainer, Akademia Kobiecej Sylwetki Open Fitness, Wrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)