Zmarszczki precz!
Twarz bez zmarszczek - marzenie każdej kobietyRozwijająca się niezwykle szybko medycyna estetyczna ma dzisiaj do zaoferowania bardzo dużo. Najpopularniejszą metodą usuwania zmarszczek jest zastosowanie kwasu hialuronowego, który jest tzw. czasowym uzupełnieniem zmarszczek. Zastrzyk zapewni nam długotrwałe nawilżenie, jędrność, elastyczność i oczywiście poprawę wyglądu. Zabieg jest prawie bezbolesny, ponieważ do wprowadzania kwasu używa się bardzo cieniutkich igieł. Efekty jego zastosowania są widoczne już po zabiegu. Pierwszymi oznakami jest przede wszystkim przywrócenie sprężystości i objętości naszej skórze. Oczywiście mogą pojawić się działania niepożądane takie jak świąd czy nadwrażliwość, jednak jest to tylko efekt tymczasowy.

Botoks

Zabiego z wykorzystaniem Botoksu jest bardzo popularny, aczkolwiek kosztowny. Jego zadaniem jest rozluźnienie mięśnia poprzez działanie protein, co w efekcie daje widoczne wygładzenie zmarszczek na około 4 miesiące. Toksyna botulinowa świetnie sprawdza się w usuwaniu zmarszczek poprzecznych czoła, wokół oczu oraz ust. Co najważniejsze - po zabiegu nasza twarz wygląda bardzo naturalnie i świeżo. Oczywiście ogólna mimika zostaje zachowana. Zabieg trzeba regularnie powtarzać. Botoks jest nieinwazyjną metodą odmładzania twarzy. Wiadomo, iż do każdego rodzaju skóry trzeba wstrzyknąć jego odpowiednią ilość dla podtrzymania prawidłowego i długotrwałego efektu. Toksyna nie musi być umiejscowiona na całej twarzy, tylko w tych jej częściach, które chcemy ujędrnić. Czasem mogą pojawić się działania niepożądane czyli sińce i ogólne osłabienie. Dlatego po zabiegu trzeba przestrzegać zaleceń lekarza.
Sculptra
Wstrzyknięcie preparatu pod skórę powoduje uczucie „odrodzenia” kolagenu odpowiadającego za napięcie mięśni oraz odzyskanie elastyczności utraconej wraz z upływem naszego młodzieńczego wieku. Niebywałą zaletą tego zabiegu jest przede wszystkim jego długotrwałość oraz uczucie odmłodzenia. Co ważne, sculptra wygładza wszelkie bruzdy powstałe na naszej twarzy nie godząc w jej objętość. Jest to nic innego jak pewnego rodzaju lifting. A wiadomo, iż z wiekiem nasza skóra staje się zwiotczała i pozbawiona blasku. Zadaniem sculptry jest przywrócenie jej do stanu młodości poprzez pobudzanie tkanek pacjentki. Dzięki temu kobiety w średnim wieku, będą się mogły cieszyć piękną i zdrową cerą przez okres kilku lat. W miarę powtarzania zabiegu, efekt końcowy wydłuża się o kolejne miesiące.
Wymienione wyżej zabiegi są tzw. fillingami, czyli uzupełniaczami bruzd powstałych na skórze naszej twarzy. Są to najskuteczniejsze metody pozbywania się zmarszczek.
Jeśli chodzi o cenę takich zabiegów to waha się ona w granicach 100-200 zł za jeden zabieg, który oczywiście kilkakrotnie trzeba powtarzać dla podtrzymania efektu. Kosmetyczne usuwanie zmarszczek weszło w życie każdej kobiety. Płeć piękna woli oddać się „pod nóż” dobrego chirurga plastycznego, niż wierzyć w cudowne działanie reklamowanych kremów czy tabletek. Kosmetyczne usuwanie zmarszczek to także wszelkiego rodzaju zabiegi laserowe, które wspaniale redukują niedoskonałości i przywracają zwiotczałej skórze młody wygląd.
Po latach
Każda kobieta powinna dbać o swój wygląd, pielęgnować skórę codziennie. Jeśli zastosujemy odpowiednią dietę i odpowiednie kosmetyki za młodu, w przyszłości nie będzie nam potrzebny żaden zabieg upiększający i usuwający zmarszczki, ponieważ każda z nas będzie się pięknie starzeć.

Autor: Redakcja Beauty Guide
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)