Zmarszczki – zmora wieku dojrzałego
Zmarszczki - zmorą dojrzałego wiekuKażda kobieta wie, jak bardzo ważne jest dobre samopoczucie. Piękny wygląd, zakupy z przyjaciółkami oraz częste wizyty u fryzjera to tylko kilka z wielu sposobów na udany dzień. Młodość jest wspaniała sama w sobie.

Kiedy jesteśmy 20-latkami, nie mamy zmartwień i problemów, które mogły by przyczynić się do pogorszenia naszego samopoczucia. Bynajmniej nie tak wielkich, które spowodowały by powstawanie siwych włosów czy zmarszczek. Nastolatki bardzo dbają o swój wygląd i cerę. Na rynku każdego dnia pojawia się coraz więcej nowych produktów, których zadaniem jest utrzymanie skóry twarzy w czystości i efekcie odświeżenia. Wiele młodych dziewczyn stosuje także domowe metody na zachowanie pięknej cery przez wiele lat.
W dobie chorób cywilizacyjnych, zanieczyszczeń powietrza już w młodości powinniśmy starać się pielęgnować ciało każdego dnia. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się nie tylko w kremy, toniki, mleczka do demakijażu ale także w balsamy do ciała oraz zachować odpowiednią dietę. Dzięki tak dobrym nawykom będziemy mogły się cieszyć pięknym i zdrowym wyglądem przez wiele długich lat.

Aby nasze ciało było napięte i jędrne, trzeba każdego dnia wykonać kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym nasze mięśnie wzmocnią się.
Jeśli chodzi o skórę twarzy to należy wspomnieć, iż jest ona w tej części ciała bardzo delikatna, dlatego trzeba zadbać o jej odpowiednią pielęgnację nie tylko poprzez kosmetyki, ale także przez zastosowanie odpowiedniej diety bogatej w minerały i mikroelementy, by zapobiec jej wiotczeniu oraz powstawaniu zmarszczek. Dlatego należy spożywać dużą ilości warzyw i owoców, czyli naturalnych składników.

Żeby skóra była mniej podatna na powstawanie zmarszczek, należy także zatroszczyć się o produkty bogate w witaminę E, której zadaniem jest niszczenie wolnych rodników. Im bardziej wchodzimy w wiek dorosły, tym bardziej jesteśmy podatne na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, które niszczą naszą skórę a z wiekiem traci ona sprężystość poprzez zanikanie kolagenu odpowiadającego za jej rozciągliwość. Wówczas możemy sięgnąć po kremy do twarzy, które codziennie stosowane dają niewielki efekt poprawy. Nie możemy bowiem oczekiwać cudów po kosmetykach, gdyż ich wspaniałe działanie jest nieco przereklamowane.

Jeśli zmarszczki nie są aż tak widoczne, możemy zaopatrzyć się w podkłady matujące bogate w witaminę A i E bądź używać korektorów, które zamaskują nasze niedoskonałości. Jednakże należy pamiętać, iż jest to efekt tymczasowy, który nie usunie naszych zmarszczek. Jeśli chcemy się ich pozbyć na długo, powinniśmy wybrać bardziej radykalne metody leczenia.
Autor: Redakcja Beauty Guide
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)