Happy Lift czy Surgi Wire?

Młodość i piękno nie biorą się tylko z natury i spod skalpela. Z pomocą dwóch nowoczesnych zabiegów w 15 minut można odświeżyć wygląd, unosząc obwisłą skórę twarzy i szyi, a nawet zniwelować głębokie zmarszczki i bruzdy. Przyszłość tradycyjnego liftingu stanęła pod znakiem zapytania, kiedy na rynku medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej pojawiły się przełomowe, małoinwazyjne zabiegi Happy Lift i Surgi Wire. By w lustrze oglądać siebie sprzed wielu lat wystarczy igła lub nitka.

HappyLift i SurgiWire to dwa różne zabiegi, które łączy skuteczność, małoinwazyjność, krótki czas trwania i technika ingerencji w tkankę skóry przy pomocy rozpuszczalnych nici (Happy Lift) lub przewodu zakończonego igłami (Surgi Wire). Zabiegi te nie są wobec siebie konkurencyjne, gdyż każdy z nich skierowany jest do innej grupy docelowej. Podczas gdy Happy Lift służy odświeżeniu wyglądu, poprawia elastyczność skóry twarzy i szyi oraz rozprawia się z przedwczesnymi oznakami starzenia, Surgi Wire to broń ciężkiego kalibru wymierzona przeciwko głębokim zmarszczkom i bruzdom, z którymi nie radzą sobie nawet popularne wypełniacze.

Radosne uniesienie
Nazwa zabiegu Happy Lift mówi sama za siebie. Z upływem lat twarz staje się coraz bardziej surowa i smutna, a skóra wiotczeje i zaczyna dosłownie zwisać. Happy Lift to zabieg, który unosi to, co poddało się grawitacji oraz sprawia, że skóra wraca na swoje miejsce, to znaczy tam, gdzie była jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Dzięki temu twarz wygląda na bardziej pogodną, wypoczętą i młodą.

Metoda stosowana w zabiegu Happy Lift jest bardzo prosta, przez co wykonanie zabiegu zajmuje od 15 minut w przypadku, gdy chcemy poprawić fragment twarzy (np. policzki) do godziny – gdy odmłodzona ma zostać cała twarz.
Przy pomocy cienkiej igły pod skórę wprowadzana jest rozpuszczalna nić na bazie kwasu mlekowego, podobna do tych, które używane są do zaszywania ran. Dzięki mikroskopijnym haczykom z kwasu polimlekowego, w które jest wyposażona, nić mocowana jest wewnątrz tkanki. Jej obecność pobudza syntezę trzech składników, naturalnie występujących w ludzkim organizmie i zapewniających odpowiednie napięcie skóry. Są to kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Dzięki temu mechanizmowi w miejscu implantacji rozpuszczalnej nici Happy Lift tworzy się swego rodzaju rusztowanie, czyli struktura napinająca zwiotczałą skórę. 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (jedynie wtedy, gdy implantowane jest wiele nici naraz, stosuje się znieczulenie ogólne). W przeciwieństwie do niektórych metod przeciwzmarszczkowych, Happy Lift nie pozostawia blizn, czy innych nieestetycznych śladów, więc powrót do normalnego trybu życia następuje właściwie z dnia na dzień. Tuż po zabiegu pacjent pozostaje na 1-2 godzinnej obserwacji, a następnie może wracać do domu. Zdarza się, że bezpośrednio po zabiegu uwidacznia się lekki obrzęk i zasinienie, lecz zmiany ustępują w ciągu kilku dni, a nawet godzin. Przez 15-20 dni po zabiegu wszelki kontakt ze skórą twarzy powinien być bardzo delikatny. Oznacza to, że nawet podczas nanoszenia kremu czy makijażu trzeba być bardzo ostrożnym. Znaczny wysiłek fizyczny jest niewskazany przez okres miesiąca.

Efektem zabiegu Happy Lift jest całkowite usuniecie lub znaczna redukcja bruzd nosowo-wargowych, naciągnięcie skóry szyi, podniesienie brwi, okolic policzków, żuchwy, skroni czy przywrócenie objętości i poprawa konturu twarzy. Ponadto, implantacja rozpuszczalnych nici daje znakomite efekty w korygowaniu wrodzonych lub pourazowych uszkodzeń nerwu twarzy czy okolic częściowo sparaliżowanych. W przypadku zabiegu minimalizującego asymetrię twarzy, na ogół zalecane jest powtórzenie zabiegu i wszczepianie kolejnych nici w to samo miejsce.

Zabieg Happy Lift opóźnia proces starzenia, a także daje natychmiastowe i długotrwałe efekty, które w zależności od wielu czynników (uwarunkowania genetyczne, tryb życia, przyzwyczajenia żywieniowe) utrzymują się średnio od 2 do 5 lat.  Proces wchłaniania nici trwa około 8-10 miesięcy.

Cena Happy Lift waha się w granicach 6-9 tys. zł. Ostateczny koszt zabiegu ustalany jest podczas konsultacji z chirurgiem.
Przewód piękna - Surgi Wire

Czas to nieudolny rzeźbiarz, który na twarzy człowieka pozostawia niemiłe dla oka bruzdy i zmarszczki. Pozbyć się ich niełatwo, ale Surgi Wire to zabieg-czarodziej, który stanowi poważną konkurencję dla innych metod przeciwzmarszczkowych. Nazwa tego zabiegu jest jednocześnie nazwą urządzenia składającego się z dwóch cienkich igieł połączonych przewodem w postaci plecionki drutu ze stali nierdzewnej.

Zmarszczki tworzone są przez mięśnie, które zaciskając się pozostawiają na skórze ślad. Surgi Wire polega na nakłuciu skóry igłą, a następnie wprowadzeniu przewodu, którym rozrywane są mięśnie formujące zmarszczkę. Przy pomocy Surgi Wire, czyli drutu zakończonego igłami, chirurg przekuwa skórę w dwóch miejscach, przeciągając przewód wzdłuż zmarszczki, która ma zostać zniwelowana. Następnie tworzy trójkąt, powtórnie wkładając jedną z igieł pod skórę i nakłuwając ją po raz trzeci, tym razem od środka. Trójkąt ten wyznacz pętlę, która zostaje zaciśnięta. Wówczas pod skórą dochodzi do rozerwania mięśnia tworzącego zmarszczkę i do odwarstwienia skóry od leżącego pod nią mięśnia mimicznego. To powoduje rozluźnienie tego miejsca i sprawia, że zmarszczka znika, zostaje wygładzona. Po takiej ingerencji może pojawić się lekka opuchlizna, zaczerwienienie, zasinienie czy swędzenie, które mijają w przeciągu tygodnia.

Wskazaniem do wykonania zabiegu Surgi Wire są bardzo głębokie zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy na czole, zmarszczki pionowe między brwiami, zmarszczki wokół ust czy obwisłe policzki. Zabieg polecany jest również osobom narzekającym na blizny i podwójny podbródek. Oprócz redukcji zmarszczek, bruzd i załamań skóry, efektem Surgi Wire jest lepsza kondycja skóry i poprawa konturu twarzy. Różnica widoczna jest już po dwóch dniach od zabiegu, a z dnia na dzień jest coraz lepiej. Ostateczny efekt widoczny jest po dwóch miesiącach i towarzyszy pacjentowi przez okres około 3 lat.

Skuteczność Surgi Wire nie idzie w parze z inwazyjnością, gdyż zabieg jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych alternatyw dla liftingu. Podobnie jak Happy Lift, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga dodatkowego czasu na rekonwalescencję. Czas trwania to zaledwie 10-20 minut. Koszt w porównaniu z innymi zabiegami jest niewielki i wynosi ok. 2-2,5 tys. zł.
Z upływającym czasem można walczyć na wiele sposobów. Niektóre metody wymagają cierpienia, specjalnych przygotowań i wyrzeczeń, ale istnieją także takie, które zajmują mniej czasu niż wyjście do fryzjera, są bezpieczne, a jednocześnie dają świetne efekty. Czy warto inwestować w inwazyjne i ryzykowne metody w czasach, gdy dostępne są proste i błyskawiczne zabiegi wykorzystujące igłę lub nitkę? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Wam, ale dla tych, którzy po zabiegu odmładzającym pragną zobaczyć w lustrze siebie sprzed wielu lat, a nie sztucznie rozciągniętą karykaturę własnej twarzy, Happy Lift i Surgi Wire to atrakcyjne propozycje.


Autor: Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)