W trosce o zgrabne ciało
altŚcisła dieta, wyczerpujące zajęcia fitness i nadal brak efektów… W takich sytuacjach z odsieczą przychodzą nowoczesne zabiegi estetyczne wykonywane w profesjonalnych klinikach przez lekarzy.

Do znanych i cenionych działań wspomagających zmagania z cellulitem należy mezoterapia, której działanie opiera się na dostarczeniu skórze - przez mikrouszkodzenia - substancji aktywnych oraz witamin.
Również radiofrekwencja wspiera walkę z cellulitem – wykorzystuje ona diatermię, czyli objętościowe podgrzewanie skóry właściwej oraz tkanki podskórnej.
Obie te metody poprawiają kondycję skóry, wymagają jednak powtarzania, a dla zwiększenia ich skuteczności wskazane jest stosowanie diety. Warto zatem potraktować je jako działania wspomagając czy podtrzymujące efekty, jakie przynoszą jeszcze nowocześniejsze metody kształtowania ciała.

Spośród bogatej oferty zabiegów redukujących tkankę tłuszczową prawdziwym fenomenem jest tzw. ThermaLipo. Technologia ta oparta na selektywnej termoindukcji, wytwarzającej fale radiowe oddziałujące bezpośrednio na tkankę tłuszczową, która w efekcie ulega rozpadowi, nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych, ani naczyń krwionośnych.

Innym urządzeniem wyszczuplającym sylwetkę jest tzw. VIP. Działa on na zasadzie elektrostymulacji i wzrostu temperatury, podwyższa miejscowy metabolizm mięśni, stymuluje mikrocyrkulację. W ten sposób poprawia naturalne spalanie tłuszczu i złogów cellulitowych.

Z zabiegów wysmuklających sylwetkę zadowalające rezultaty przynoszą endermologie - masaż ciała przy użyciu nowoczesnej aparatury wykonywany przez fizjoterapeutę. Dodatkowymi wskazaniami do omawianego zabiegu są oprócz cellulitu, luźnej skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej, także blizny pooperacyjne, po oparzeniach, bóle kręgosłupa, mięśniowe, pochodzenia reumatoidalnego oraz obrzęki limfatyczne).

Jak widać zabiegów pomagających zwalczyć zbędne kilogramy, wyszczuplić sylwetkę i uporać się z niechcianym przyrostem tkanki tłuszczowej jest bardzo wiele. Od nas zależy, jaki efekt chcemy uzyskać i która z wymienionych metod przekonuje nas najbardziej.

Autor: Konsultacja medyczna - dr Ewa Kaniowska, Centrum Derma Puls, Wrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)