Korekcja techniką Soft Fillingu
Cera bez zmarszczek jak najdłużejPostęp w medycynie estetycznej jest niezwykle szybki i zmierza w kierunku wykonywania zabiegów małoinwazyjnych, dających najbardziej naturalne korekcje z minimalnym ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych.

W listopadzie 2009 r., dr Sandrine Sebban, jedna z najwybitniejszych przedstawicielek medycyny estetycznej z Francji, wraz z Laboratorium VIVACY, producentem wypełniacza StylAge, przedstawiła innowacyjną technikę Soft Fillingu.
W technice tej wykorzystuje się atraumatyczne, elastyczne, tępo zakończone igło - kaniule. Łączą one zalety tradycyjnej igły jak i kaniuli, co zapewnia optymalną i bezpieczną iniekcję kwasu hialuronowego.
Zabieg softfillingu jest najczęściej wykonywany bez znieczulenia, a po zabiegu pacjentka może wrócić do normalnej aktywności.
Zabieg jest mało urazowy, rzadziej pozostawia siniaki. Najczęściej wykonywany jest bez znieczulenia, a po zabiegu pacjentka może wrócić do swojej normalnej aktywności. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna i zaczerwienienie, które znika po kilku godzinach.
Technika daje możliwość bezbo¬lesnego wykonania najbardziej wysublimowanych technik korekcji twarzy, co daje możliwość uzyskania naturalnego efektu, przy jednoczesnym zminimalizowaniu możliwości wystąpienia siniaków w trakcie zabiegu. Mniejszy stan zapalny powoduje spowolnione wchłanianie kwasu hialuronowego, co pozwala na dłuższe utrzymywanie się końcowego efektu zabiegu.
W celu uzyskania najlepszego efektu, zarówno odbudowy utraconej objętości twarzy jak i spłycenia fałdów oraz zmarszczek, każdy obszar leczony jest przy użyciu odpowiedniej kaniuli, z odpowiedniego punktu wkłucia, na odpowiedniej głębokości przy zastosowaniu preparatu kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości.
Technika pozwala na dodanie objętości twarzy, ustom, wypełnienie zmarszczek i fałdów, odmładzanie dłoni, poprawę wyglądu szyi, dekoltu oraz skroni przy ograniczonej liczbie punktów wkłucia.
Najciekawszym przykładem softfillingu są tzw. nici hialuronowe. Jest to metoda modelowania twarzy, prowadzącą jednocześnie do poprawy struktury zwiotczałej skóry.
Metoda polega na śródskórnej implantacji kwasu hialuronowego za pomocą wspomnianych mikrokaniul. Kwas hialuronowy podawany jest linijnie w postaci nici, najczęściej w okolicy policzków, skroni, okolicy jarzmowej.
Autor: Art Estetica, Medycyna Estetyczna i Kosmetologia, Wrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)