Terapia mikroigłowa - INNO-ROLLER
Inno RollerTylko ok. 0,3% aktywnych składników dostarczanych z zewnątrz może przeniknąć do skóry przez warstwę naskórka, a często w związku z keratynizacją (rogowaceniem) komórek, nawet ten wynik nie jest osiągalny.

Aby zwiększyć przenikanie, opracowano INNO-ROLLER, narzędzie wykorzystujące dyski z igłami, zainstalowane na rolce.

Pozwala ono uzyskać w skórze ok. 500.000 mikrokanałów w przeciągu 5 minut.

Według badań pozwala to zwiększyć przenikanie substancji aktywnych nawet o 100.000 razy w porównaniu z aplikacją bezpośrednio na skórę. Tworzy to niezwykle efektywny System Przeznaskórkowego Transportu Substancji Aktywnych.
Stymulacja skóry za pomocą INNO-ROLLER pozwala na odbudowę uszkodzeń w warstwie skóry właściwej oraz zwiększenie syntezy kolagenu. Umożliwia to znaczne spłycenie zmarszczek, poprawę jędrności i kolorytu skóry.
Stymulacja skóry za pomocą INNO-ROLLER daje porównywalne efekty do zabiegów laserowych czy peelingów chemicznych, nie dając jednocześnie prawie żadnych skutków ubocznych. Zwiększa grubość skóry o ok. 8% co czyni ją skuteczną i innowacyjną terapią przeciwstarzeniową.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający). Jest przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, także skóry naczyniowej i wrażliwej. Nie powoduje alergii ani nadwrażliwości na światło (może być wykonywany także latem). Po zabiegu może pojawić się rumień i niewielki obrzęk. Do codziennej aktywności można powrócić na drugi dzień po zabiegu. Dla wzmocnienia efektu przed zabiegiem można wykonać peeling chemiczny lub mikrodermabrazję.
Mechanizm działania:
Terapia mezorollerem działa dwukierunkowo. Z jednej strony igły nakłuwają naskórek aż do skóry właściwej, tworząc mikro-kanały, co zwiększa diametralnie wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry (kwas hialuronowy, czynniki wzrostu, peptydy biomimetyczne, witaminy). Z drugiej strony, kontrolowane mikrourazy skóry indukują procesy naprawcze i stymulują syntezę kolagenu.
Autor: ArtEstetica, Medycyna Estetyczna i Kosmetologia, Wrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)