Samotność kobiet - Piękne i samotne?
Piękna, ale samotna

Są piękne, zaradne i inteligentne, ale cechuje je również samotność lub częsta rotacja partnerów. Kiedyś stare panny, dziś postrzegane jako samotne z wyboru. Inni zazdroszczą im urody i sukcesów, ale nie wiedzą, że po drugiej stronie medalu czają się nieudane związki i niemożność znalezienia odpowiedniego partnera. Kim są kobiety XXI wieku, które nie poddając się presji czasu, żyją, jakby ich życie było próbą generalną sztuki, która dopiero ma się odbyć?

Jestem samotna, nie umiem znaleźć partnera, nie wytrzymuję w związkuPiękna kobieta tak naprawdę nigdy nie jest sama. Zawsze otacza ją grono znajomych, nigdy nie narzeka na brak powodzenia. Kolejka kandydatów na partnera jest bardzo długa. Próbując życia raz z jednym, raz z drugim, czasami przeżywa się zawód, by po chwili znów zacząć szukać tego jednego jedynego. Ale co zrobić w sytuacji, gdy księcia na białym rumaku nie widać na horyzoncie, a wszystkie koleżanki mają już mężów i pozakładane rodziny?

Gdybyśmy zapytały o zdanie nasze babcie i mamy zapewne większość z nich stwierdziłaby, że kobiecie nie do twarzy z samotnością. Kiedyś brak mężczyzny u boku kobiety był miarą jej nieatrakcyjności i niepowodzenia, ale dziś patrząc na piękne, inteligentne, pracujące, ale samotne kobiety wielu z nas nie znajduje wytłumaczenia dlaczego są same.

Powodów może być właściwie tyle, ile samotnych i pięknych kobiet. Niektóre z nich dla większości mężczyzn wydają się być poza zasięgiem. Mężczyzna lubi czuć się potrzebnym i umieć zaimponować partnerce, a kobieta która jest inteligentna, ma już wszystko co można kupić, wiele wie i wiele potrafi zdaje się nie potrzebować nikogo.

Kobiety, które wydają się być bez wad dają otoczeniu sygnał, iż poszukują kogoś tak idealnego jak one. Większość mężczyzn lubi na nie patrzeć i podziwiać z ukrycia, ale nawiązanie kontaktu grozi odrzuceniem lub kpiną, dlatego lepiej od takich kobiet trzymać się z daleka. Związek z piękną kobietą to dla niejednego mężczyzny duże wyzwanie. Grupa kolegów komentująca wygląd jego dziewczyny albo żony wytrąciłaby z równowagi nawet najbardziej zdeterminowanego absztyfikanta.
Wśród pięknych-samotnych są też te z syndromem „brzydkiego kaczątka”, które chociaż wyrosły na piękne łabędzie, wciąż pamiętają o dokuczliwych uwagach kolegów z podstawówki na temat krzywizny nosa, ilości piegów, czy kilku zbędnych kilogramów. Niektóre z tych kobiet poszukują partnera z wadami, przy którym nie czułyby się gorsze.

Oczywiście istnieje również ta grupa przystojnych singielek, która małżeństwo i zakładanie rodziny zostawia na ostatnią chwilę, sądząc że na to przyjdzie czas, a najpierw trzeba zrobić karierę i odnieść sukces na polu zawodowym. W życiu pięknej i wolnej kobiety na wszystko jest czas. Ważne, by kiedy nadejdzie pora na poważny związek, nie traktować partnera jak rywala i nie udowadniać mu swojej wyższości nad nim. Są też i takie kobiety, które zbyt kochają siebie, by na pierwszym miejscu postawić kogoś innego, a swoje potrzeby zaspokajać dopiero wtedy, gdy partner jest już zadowolony.

Bez względu na to, czy życie w pojedynkę to świadomy wybór, czy czysty przypadek, samotne i piękne kobiety często żyją tak, jakby upływ czasu ich nie dotyczył. W książce „Sztuka bycia singlem” Michael Broder pisze, że często spotyka osoby, które żyją jakby ich życie osobiste było próbą generalną a nie prawdziwym show. Idąc za tą myślą można stwierdzić, że piękno to przywilej, ale i ciężar, bo piękni ludzie chcą pięknie żyć i wciąż myślą, że ich rzeczywistość może być jeszcze lepsza, a obecny partner to tylko ktoś przejściowy, bo przecież na pewno pojawi się ktoś jeszcze lepszy.

Autor: Beauty Guide
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2012 (c)