Kwas migdałowy - delikatny peeling, doskonałe rezultaty
altKwas migdałowy należy do grupy alfa – hydroksylowych (AHA) i pozyskiwany jest z gorzkich migdałów. Zabieg kosmetyczny kwasem migdałowym zaliczamy do peelingów powierzchownych, delikatnych, nawet osoby z cerą wrażliwą doskonale tolerują właściwości tego kwasu. Umożliwia to wykonanie zabiegu na cerach naczyniowych i takich, które nadmiernie reagują na drażniące działanie innych kwasów. Wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym, które sprawia, że z powodzeniem sprawdza się w leczeniu stanów zapalnych skóry, zwłaszcza trądziku.
Dzięki swojemu działaniu depigmentacyjnemu (odbarwiającemu) idealnie nadaje się dla osób zmagających się z przebarwieniami skóry tj: przebarwienia posłoneczne, piegi oraz melasma (przebarwienia na twarzy pojawiające się po 30 roku życia związane głównie z ciążą, menopauzą, stosowaniem hormonalnej terapii antykoncepcyjnej).
Jego dobroczynne działanie znajduje zastosowanie w spłycaniu drobnych zmarszczek i blizn potrądzikowych. Doskonale stymuluje syntezę kolagenu i elastyny i aktywuje regenerację komórkową. Oczyszcza wyrównując koloryt skóry.
Kuracja może być wykonywana przez cały rok, także w okresie dużego nasłonecznienia – bez ryzyka wystąpienia przebarwień. Posiada silne właściwości bioochronne, zapobiegając starzeniu się skóry.
Zalecana ilość zabiegów to 3-5 zabiegów , jeden raz w tygodniu.
Wskazania do zabiegu:
  1. Rewitalizacja skóry
  2. Przebarwienia, zaburzenia barwnikowe
  3. Trądzik pospolity, grudkowo – krostkowy
  4.  Skóra łojotokowa
Autor: Ewelina Gulewicz, dyplomowany kosmetolog
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)