Depilacja na słodko
Pasta cukorwa - naturalny depilatorDepilacja pastą cukrową, sposób kobiet Bliskiego Wschodu na pozbycie się zbędnego owłosienia, wykorzystywany przez nie od wieków, zdaje się rewolucjonizować rynki kosmetyczne. W myśl powiedzenia, że najlepsze pomysły są najprostsze, coraz popularniejsze stają się zabiegi depilacyjne przy użyciu tej nieskomplikowanej mieszanki. Przemawiają za nią bardzo konkretne argumenty. Po pierwsze, najważniejsze, składa się ona z samych naturalnych składników, dzięki czemu nie podrażnia skóry i jest idealna dla alergików oraz osób cierpiących na żylaki. Poza tym ta delikatna substancja nie powoduje podrażnień, nie naraża skóry na działanie sztucznych związków chemicznych, bo ich zwyczajnie w swoim składzie nie posiada. Jest także bardzo skuteczna- stosując tę metodę usuniemy włoski nawet 1-2mm razem z cebulkami.

Pasta cukrowa podbija zakłady kosmetyczne, a także portfele klientek, które słono płacą za cukrowanie. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych zalet tej metody, pojawia się kolejna- uniknięcie widma bolesnej depilacji woskiem. Pastę wraz z włosami usuwa się zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, a nie pod włos, dzięki czemu, depilacja nie musi już kojarzyć się z bólem, tym samym ten prosty zabieg dezaktualizuje powiedzenie, iż by być pięknym, trzeba cierpieć. Delikatna pasta jest również doskonała do usuwania owłosienia z miejsc bardzo wrażliwych i delikatnych.

Pastę cukrową można spróbować wykonać samemu w domu, wystarczy cukier, woda i sok z cytryny. Wymieszane składniki należy podgrzewać przez około pół godziny, następnie pozostawić do przestygnięcia i zaaplikować. Przy odrywaniu kawałków masy udaje się wydepilować niewielką część powierzchni skóry, przez co ten sposób depilacji może wydawać się czasochłonny. Choć prostota składu pasty jest zdumiewająca, nie zawsze cukrowanie domowym sposobem wychodzi- nieodpowiednie proporcje składników, za krótki bądź za długi czas podgrzewania etc. Dlatego zanim dojdziemy do wprawy w przygotowywaniu mikstury, bądź nie dojdziemy do niej w ogóle, warto rozejrzeć się za gotowymi pastami. Gotowe mieszanki po prostu podgrzewamy, czekamy aż ostygną, rozprowadzamy, przyklejamy bawełniane plastry, po chwili odrywamy je szybkim ruchem i cieszymy się bezbolesną, delikatną depilacją oraz gładką, nawilżoną oraz miękką skórą.
Autor: Redakcja Beauty Guide
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)