Złote zasady gładkiej i jędrnej skóry
Zadbaj o swoją skórę od dziś!Każda z nas marzy o tym, by jej skóra jak najdłużej miała młody, zdrowy wygląd – była jędrna, doskonale nawilżona, napięta i bez ani jednej zmarszczki. Wraz z wiekiem pojawiają się jednak zmarszczki mimiczne, skóra traci swoją elastyczność, w ruch idą kremy przeciwzmarszczkowe, specjalne toniki, serum. Choć proces starzenia skóry jest nieunikniony, można go trochę opóźnić. Wystarczy wcielić w życie kilka „prostych” zasad i zacząć się do nich stosować od zaraz.
  1. Unikaj nadmiaru słońca – używaj kremów z filtrami UVA oraz UVB i noś okulary przeciwsłoneczne dobrej jakości ( by chronić skórę powiek oraz skórę pod oczami).
  2. Zwracaj uwagę na to, co jesz – twoja dieta powinna być bogata w białka, nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy. Unikaj nadmiaru kawy i czarnej herbaty, staraj się pić rano – zieloną, a wieczorem – czerwoną herbatę. Pij dużo wody mineralnej.
  3. Zadbaj o czas na relaks i odzyskanie równowagi psychicznej, znajdź sposób na wyzbywanie się negatywnej energii oraz pozbywanie się stresu.
  4. Przestań palić.
  5. Ruszaj się, uprawiaj sporty, tańcz.
  6. Używaj kosmetyków przeznaczonych do twojego typu cery, delikatnie aplikuj kremy wklepując je opuszkami palców, nie rozciągaj przy tym skóry.
Autor: Redakcja Beauty Guide
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)