Tajniki makijażu permanentnego
altNie każda kobieta potrafi wykonać idealny makijaż czy nadać odpowiedni kształt swoim brwiom. Nawet jeśli, to jego wykonanie zajmuje on sporo czasu. A wszyscy doskonale wiemy, jak trudno jest wygospodarować dłuższą chwilę tuż przed wyjściem do pracy, czy podczas opieki nad dziećmi. Zdarza się również, że kobiety posiadają różne defekty, które trzeba regularnie tuszować. We wszystkich wymienionych kwestiach na ratunek przychodzi – makijaż permanentny!

Na czym polega zabieg?

Makijaż permanentny nazywany jest również zabiegiem mikropigmentacji lub tatuażem kosmetycznym. Polega on na wprowadzeniu hypoalergicznych barwników mineralnych do zewnętrznych warstw skóry.

- Barwnik nie jest wprowadzany zbyt głęboko, dlatego z czasem kolor blednie i trzeba go uzupełniać. Aby makijaż utrzymał się jak najdłużej warto stosować kremy z wysokim filtrem ochronnym szczególnie w czasie zażywania kąpieli słonecznych - zarówno na świeżym powietrzu, jak i w solarium. Promienie słoneczne powodują bowiem szybsze wybarwianie koloru – tłumaczy specjalistka, p. Magdalena Sorys ze Studia Makijażu Permanentnego Rosa we Wrocławiu.


Podkreślenie naturalnego kształtu oczu, brwi i ust

Makijaż permanentny stosuje się w celu podkreślenia i utrwalenia naturalnego piękna. Nie zastępuje on makijażu kolorowego tylko podkreśla urodę, harmonizuje rysy twarzy i nadaje wyrazistość. Jest również doskonałą metodą korekcji, rekonstrukcji ubytków i zmian powstałych na skutek przebytych chorób, inwazyjnego leczenia czy mechanicznych uszkodzeń. Najbardziej popularnymi miejscami, na które nanosi się makijaż są oczy, usta i brwi. Zanim jednak zdecydujemy się na wykonanie zabiegu warto poprosić o wykonanie zwykłego makijażu, który pokaże jak będą się prezentować efekty.

– Zawsze przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego dokonuję wstępnej stylizacji. Jeśli chodzi np. o brwi, to najpierw je reguluję nadając odpowiedni kształt, a następnie podkolorowuję odpowiednim odcieniem kredki. Dzięki temu klientka wie, jaki będzie efekt finalny. Sam zabieg też przeprowadzam powoli i starannie. Skupiam się na podkreśleniu i uwydatnieniu naturalnych konturów i doboru odpowiedniego koloru. Dzięki temu efekt nie jest przerysowany i sztuczny. Co więcej, zawsze ustalam ponowną wizytę po zabiegu (ok. miesiąc później). Wówczas – jeśli klientka sobie tego życzy i preferuje mocny make up – uzupełniam makijaż nadając mu intensywniejszy wyraz. Ja jednak wychodzę z założenia, że makijaż permanentny powinien wyglądać jak najbardziej naturalnie. Poza tym zawsze lepiej dodać nieco barwnika na drugiej wizycie, niż usuwać jego nadmiar – radzi Magdalena Sorys, Studio Makijażu Permanentnego Rosa.alt

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Często słyszy się opinie, że makijaż permanentny wykonują kobiety, które są zbyt leniwe, żeby poświęcić czas na wykonanie kilku dodatkowych ruchów pędzlem, pomadką czy kredką do brwi. W rzeczywistości jednak jest tak, że kobiety albo nie potrafią się ładnie i równomiernie pomalować, albo posiadają różnego rodzaju „defekty”, z którymi może się uporać tylko wprawiony specjalista.

– Klientki, które się do mnie zgłaszają są w różnym wieku. Jednak bez względu na to czy są młodsze czy starsze borykają się z tymi samymi problemami: rzadkie (albo całkowity brak) brwi, słaby zarys konturu ust czy małe oczy. W takich wypadkach makijaż permanentny jest dla nich jedyną szansą skutecznej i trwałej poprawy wyglądu. Pozwala uzupełnić braki, podkreślić naturalny kolor czy kształt, albo zatuszować niedoskonałości. Zdarza się również, że zgłaszają się klientki z bardzo słabym wzrokiem, który uniemożliwia wykonanie zwykłego porannego makijażu – mówi Magdalena Sorys ze Studia Rosa we Wrocławiu.

Jak widać makijaż permanentny nie jest tylko chwilową modą ułatwiającą życie zapracowanym bizneswoman czy paniom, które chcą oszczędzić pół godziny spędzane w łazience przed każdym wyjściem. Ta metoda pozwala odzyskać harmonię na twarzy, zatuszować defekty i podkreślić nasz naturalny wdzięk. Dzięki temu poczujemy się pewne i nie będziemy się zastanawiać czy przypadkiem kredka z brwi się nie starła, eyeliner nie spłynął do kącika oka, a pomadka nie odbiła się na zębach. A zatem – bądźmy piękne! Na dłużej.


Autor: konsultacja: Magdalena Sorys
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)