Mężczyzna XXI wieku
altDoskonale skrojony garnitur, sylwetka sportowca, uśmiech hollywoodzkiej gwiazdy, zadbana skóra i pewność siebie to niewątpliwie największy wabik na kobiety, które w dzisiejszych czasach oczekują od mężczyzn 100 % elegancji aniżeli neandertalskich manier i aparycji troglodyty.

       Na szczęście coraz więcej panów przekonuje się, że regularne wizyty u kosmetyczki czy na siłowni nie są oznaką zniewieścienia i porzucenia męskich instynktów naszych prastarych przyjaciół, a doskonałym sposobem na złamanie kilku niewieścich serc.
      
       Firmy kosmetyczne, odzieżowe i salony urody prześcigają się w tworzeniu wysoce sprofilowanych produktów, zabiegów czy kolekcji, które kierowane są przede wszystkim do mężczyzn świadomych i wymagających Panów, chcących utrzymać ciało w formie by uniknąć kryzysu wieku średniego.
      
       Doskonałym sposobem utrzymania sylwetki w formie są oczywiście regularne ćwiczenia czyli sport w każdej postaci. Coraz większą popularnością wśród panów cieszą się zajęcia jogi i pilatesu. „Niemalże połowa naszych stałych klientów to mężczyźni, którzy uczestniczą w zajęciach pilatesu na profesjonalnym sprzęcie Freestyler” – mówi Malwina Gumienna, manager Centrum Relaksu Grota Solna we Wrocławiu.

       Jak się okazuje ogromną popularnością wśród mężczyzn cieszą się również zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, które do tej pory interesowały przede wszystkim kobiety – mowa tu o zabiegach relaksująco – oczyszczających, depilacji czy manicure i pedicure. „Zadbane dłonie i twarz są przecież wizytówką każdego z nas. Powinniśmy o nie dbać zwłaszcza kiedy są narażone na działanie skrajnych warunków atmosferycznych takich jak słońce czy mróz” – komentuje Anna Druczak z Centrum Relaksu Grota Solna.
   
       Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, które doskonale odżywiają i nawilżają skórę oraz zajęć fizycznych modelujących ciało dodatkowym sposobem by zachować idealną sylwetkę przez długi czas są różnego rodzaju masaże, które oprócz właściwości peelingujących, nawilżających i odżywczych skutecznie poprawiają napięcie mięśni odpowiedzialnych za postawę. A przecież atrakcyjny mężczyzna to pewny siebie, twardo stąpający po ziemi człowiek sukcesu. Dosłownie i w przenośni.

        Czy mężczyzna XXI wieku zagości na stałe w każdym z domów zadecyduje zapewne szereg czynników. Warto jednak już dziś zastanowić się co zrobić, by cieszyć się jak najdłużej urodą Apolla i kondycją Herkulesa.
Autor: Centrum Relaksu Grota Solna, Wrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)