Słów kilka o przedłużaniu rzęs
Przedłużanie rzęsWydatne usta, duże oczy, uwodzicielskie spojrzenie... Brakuje tylko pięknych, długich, gęstych rzęs, którymi spora część kobiet nie została niestety obdarowana przez naturę. Jednak jest sposób, aby naturę oszukać i sprawić sobie oszałamiające rzęsy. O zabiegu przedłużania opowie nam Agnieszka Bujkiewicz z Salonu L'Esthetique z Wrocławia.Na czym polega przedłużanie rzęs?
Zabieg wykonujemy metodą jeden do jednego (tzn. do jednej naszej naturalnej rzęsy przyklejamy jedną syntetyczną rzęsę) metoda zwana jest semipermanentną lub permanentną. Zabieg wykonuje się w pozycji leżącej, z zamkniętym oczami.
Długość i grubość syntetycznych rzęs dobierana jest indywidualnie do potrzeb klientki. Rzęsy dostępne są w różnych kolorach, długościach i grubości. Różne długości rzęs syntetycznych są podczas aplikacji tak dobrane, aby wiernie oddać kształt naturalnej linii rzęs. Grubość zastosowanych rzęs zależy od stanu i grubości rzęs klientki, ale również od jej osobistych preferencji.
Zabieg jest bezbolesny. Jest to zabieg, który na co dzień daje same korzyści: koniec malowania tuszem, naturalny efekt idealnego oka, perfekcyjnie wyglądające rzęsy, głębokie, uwodzicielskie spojrzenie.
Ile czasu trwa taki zabieg?
Zabieg trwa od 1,5 do 2,5 godzin, Zależy to od liczby naturalnych rzęs klientki.
Jak należy pielęgnować takie rzęsy?
Nie moczyć przedłużonych rzęs w ciągu pierwszych 12 godz. po założeniu, płyny do usuwania makijażu mogą rozpuszczać klej, należy unikać preparatów w skladzie których są glikole (PEG), węglan propylenu. Nie wolno zdejmować przedłużonych rzęs "na siłę" - grozi to wyrwaniem naturalnych rzęs. Nie używać zalotki do rzęs, unikać spania na brzuchu, regularnego stosowania tuszu do rzęs, który może skrócić czas trwałości przedłużeń. Nie stosować na przedłużenie rzęs tuszu wodoodpornego. Jeżeli istnieje potrzeba wytuszowania rzęs to tylko maskarą na bazie wody – specjalnie przeznaczoną do rzęs przedłużanych. Po zabiegu nie wolno robić trwalej oraz henny, a kilka tygodni po założeniu konieczne są uzupełnienia rzęs.
Czy każda kobieta może poddać się takiemu zabiegowi? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?
Przedłużenie rzęs nie nadaje się dla każdego. Rzęsy nie powinny, a w wielu przypadkach nie mogą być stosowane u klientek z łysieniem (alopecia), trichotillomanią lub poddawanych chemioterapii, o ile nie wdrożono odpowiedniego leczenia i nie został przywrócony prawidłowy wzrost owłosienia.
Osoby u których występują poniższe objawy powinny decyzję o aplikacji rzęs omówić ze stylistą:
  1. Wyjątkowa wrażliwość lud podrażnienie skory na kleje zawierające cyjanoakryl,
  2. Lekkie lub ciężkie alergie, związane z nadmierną wydzieliną z oczu,
  3. Każda choroba oczu , np. zapalenie spojówek, zaczerwienienie oczu,
  4. Osłabiony system odpornościowy poprzez terapię antyrakową, hepatitis (żółtaczkę) i AIDS
  5. Niedawno wstępujące zapalenie bakteryjne lub grzybicze w obrębie oka,
  6. Każdy rodzaj nowotworu,
  7. Wypadanie włosów,
  8. Choroby skóry,
  9. Tępy uraz oka.
Pacjenci z chorobami nowotworowymi mogą spróbować aplikacji rzęs po zakończeniu chemioterapii, kiedy ich rzęsy zaczynają odrastać. Podczas tego początkowego stadium wzrostu rzęsy są jeszcze słabe i cienkie. Osoby z trichotillomanią (zaburzeniem polegającym na przymusie wyrywania sobie włosów, w tym rzęs) mogą próbować aplikacji rzęs pod warunkiem poddania się skutecznemu leczeniu. Syntetyczne przedłużenia rzęs mogą powodować u nich jeszcze silniejszą chęć wyrywania sobie rzęs, jeżeli nie są prawidłowo leczone.
Po zabiegu nie wolno robić trwalej oraz henny, a kilka tygodni po założeniu konieczne są uzupełnienia rzęs.
Nasze kleje są bezpieczne w kontakcie ze skórą, a ponadto rzęs nie przytwierdza się nigdy do skóry, reakcje alergiczne na klej są rzadkie. Osoby uczulone na kosmetyki czy perfumy mogą niekiedy odczuwać podrażnienie wywołane niektórymi produktami stosowanymi przy aplikacji rzęs, jak np. podkładki żelowe. W takim przypadku zalecamy sprawdzenie swoich reakcji na podkładki przed zabiegiem. W razie potrzeby stylistka może je zastąpić taśmą medyczną.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Naturalne rzęsy rosną i wypadają cyklicznie, co 60 do 90 dni. Odpowiednio wklejona rzęsa wypadnie z naturalną, kiedy ta ukończy swój cykl życiowy. Po założeniu rzęs semipermanentnych wypadanie jest bardziej zauważalne, gdyż są one dłuższe i ciemniejsze od naturalnych. Takie zachowanie rzęs jest naturalne bez względu na to czy są przedłużone czy nie.
Rzęsy mogą utrzymać się przez około 2 miesiące jednak, aby pięknie wyglądały od 2 do 4 tygodni powinno się uzupełnić te, które w naturalnym cyklu wypadły.
Czy istnieją metody pozwalające na zagęszczenie brwi?
Brwi można zagęścić jedynie makijażem permanentnym, np. metodą włoskową, która wygląda najbardziej naturalnie.

Agnieszka Bujkiewicz pracuje w Salonie Kosmetycznym L'Esthetique we Wrocławiu