Dłonie - nasza wizytówka
Dłonie - nasza wizytówkaDłonie są jak kobiety. Wymagające, potrzebujące troski, delikatne, łatwo je urazić, a jednocześnie dużo znoszą i wytrzymują. Dlatego tak istotna jest ich pielęgnacja. Nasze dłonie wymagają, by poświęcić im trochę czasu.

Okres zimowy szczególnie nie sprzyja naszym dłoniom. Ciągłe zmiany temperatury, suche powietrze, wiatr, siarczysty mróz czy detergenty wpływają negatywnie ich wygląd i kondycję skóry.
W natłoku codziennych obowiązków warto wyrobić sobie nawyk kremowania dłoni po każdym umyciu rąk. Dłonie nie lubią ani ciepłej, ani zimnej wody, wybierajmy więc temperaturę pośrednią.
Korzystając z toalet w miejscach publicznych nie mamy pewności, jakie Ph posiada mydło, które znajduje sie w dozowniku, dlatego nawyk smarowania dłoni kremem pozwoli na ich stała ochronę. Warto dowiedzieć się jakie Ph ma mydło, które używamy w domu. Najlepsze jest Ph obojętne lub kwaśne.
Panie, które preferują mydła w kostkach, powinny wybierać mydełka glicerynowe, bezzapachowe. Krem do rąk należy nosić zawsze przy sobie, najlepiej posiadać po jednej tubce w domu, w pracy i w torebce.
Raz w tygodniu zafundujmy sobie zabieg pielęgnacyjny w salonie kosmetycznym lub SPA. To poprawi przede wszystkim wygląd skóry naszych dłoni, a także nasz nastrój. Dzięki profesjonalnym kosmetykom poczujemy różnicę. Ceny takich zabiegów nie są wygórowane, a piękny wygląd dłoni jest nie do ocenienia.
Zabieg na dłonie składa sie z kilku elementów. Na początku kąpiel dłoni, najczęściej na bazie olejków, pozwalających zmiękczyć i jednocześnie nawilżyć skórę. Kolejnym krokiem jest złuszczający peeling, a zaraz po nim maska odżywcza lub kąpiel parafinowa. Całość kończy wklepywanie nawilżającego kremu.
Paniom, które dysponują nieco większą ilością czasu, polecam masaż dłoni. Ten zabieg nie tylko przynosi ukojenie dla dłoni, ale także przywraca spokój i harmonię. Zwolennicy masażu dłoni twierdzą, że żaden masaż nie sprawia tak dużej przyjemności i nie koi nerwów.
Paniom, które dysponują nieco większą ilością czasu, polecam masaż dłoni.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dłońmi zająć się w domu. Wieczorem warto zarezerwować sobie czas i dzięki kilku prostym sposobom zadbać o nie. Domowe SPA dla dłoni może być równie skuteczne i przyjemne co zabiegi u profesjonalisty. Wystarczy tylko odpowiednio się przygotować. Miska z ciepłą wodą wzbogacona o kilka łyżek oliwy z oliwek nawilży dłonie i wzmocni paznokcie.
Peeling dobrze jest wykonać z płatków owsianych, które nie tylko złuszczą i wygładzą naskórek, ale również podziałają łagodząco. Odżywczą maskę, zrobioną z żółtka i 3 łyżek oliwy z oliwek, należy nałożyć na dłonie, zawinąć folią i nakryć ręcznikiem. Efekt murowany. Na zakończenie domowej pielęgnacji dobrze jest wklepać ulubiony krem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również samemu wykonać masaż.
Dłonie to nasza wizytówka, zdradzają nasz wiek, kiedyś nawet na podstawie ich wyglądu oceniano status społeczny. Dbajmy więc o nie i pamiętajmy, że wiele znoszą w naszym codziennym życiu, dlatego należy się im wyjątkowe traktowanie.
Autor: Marta Grala, SAND SPA Wrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)