Bezpieczny makijaż permanentny
Bezpieczny makijaż permanentnyNiezależnie od wieku możemy o każdej porze dnia wyglądać pięknie. Pomoże nam w tym makijaż permanentny. Zaletą tego zabiegu jest przede wszystkim zaoszczędzenie cennego czasu (szczególnie rano) na podstawowy makijaż oczu i to w wersji perfekcyjnej.

Najistotniejszą sprawą jest znalezienie odpowiedniego gabinetu, oferującego wykonanie makijażu permanentnego. Pamiętajmy, by nie sugerować się niską ceną. Igły, barwniki oraz preparaty znieczulające muszą być najwyższej jakości. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.

Musimy być pewne, że w gabinecie, w którym będzie wykonywany zabieg, przestrzega się wszelkich zasad higieny. Bardzo ważne jest, by igła używana do pierwszego zabiegu, nie była wykorzystywana przypadkiem do korekty.
Dzisiejsza nowoczesna igła, tzw. kartridż, posiada wmontowaną membranę, zapobiegającą cofaniu się barwnika oraz krwi (która czasami może się pojawić) do rączki (uchwytu do którego przymocowuje się igłę).
Zabieg może być praktycznie bezbolesny pod warunkiem, że stosowane są odpowiednie środki znieczulające we właściwej ilości. Wszystkie dodatkowe akcesoria typu: pojemniczki na barwnik czy rękawiczki muszą być jednorazowe.
Igła zawsze powinna być otwierana przy klientce, a aparat, na którym pracuje linergistka przed każdym zabiegiem zdezynfekowany. Zabieg poprzedza wywiad i to dość szczegółowy, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeśli takowe się pojawią, profesjonalistka powinna odmówić wykonania zabiegu.

Linergistka musi dokładnie wytłumaczyć, na czym polega zabieg i jak przebiega proces gojenia. Niezbędne jest wykonanie rysunku, by klientka mogła zaakceptować efekt zabiegu jeszcze przed jego wykonaniem.
Higiena, znieczulenie, rysunek, odpowiedni dobór barwnika i szczegółowy wywiad to gwarancja bezpiecznego makijażu permanentnego.

Autor: mgr Agnieszka Ziach, Salon Urody Lumines, Makijaż permanentnyWrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c) Kosmetyczka Wrocław