Słów kilka o treningu personalnym
Trening personalny - trening ze specjalistąO treningu personalnym rozmawiamy z Jackiem Walczybokiem, fizjoterapeutą, trenerem personalnym z Fitness Academy,    specjalizującym się w treningu prozdrowotynym.

Czym tak naprawdę jest trening personalny?

Trening personalny jest to forma indywidualnych zajęć, prowadzonych pod okiem specjalisty, który umiejętnie dopasowuje ćwiczenia do potrzeb i możliwości ćwiczącego. W praktyce oznacza to wyjątkowy, niepowtarzalny i najbardziej efektywny sposób na osiągnięcie widocznych oraz zadowalających efektów treningowych.
Trening personalny, który jest formą indywidualnych spotkań na drodze Klient -Trener (1:1), zapewni osiągniecie zamierzonych efektów, satysfakcji i motywacji. Jest to najlepszy sposób na profesjonalny trening pod okiem prawdziwego specjalisty – trenera personalnego.
Na czym polega takie spotkanie?
Każda sesja treningowa to wyjątkowe spotkanie z trenerem osobistym, który od początku do końca każdego treningu jest tylko do Twojej dyspozycji. To właśnie tutaj możesz w 100% poczuć smak współpracy z profesjonalistą, sprawdzić swoje możliwości oraz skupić się wyłącznie na własnym treningu.
Do kogo skierowany jest taki trening?
Trening personalny jest przeznaczony dla każdego – niezależnie od wieku, płci, indywidualnych możliwości i potrzeb treningowych. Pozwala całkowicie skupić się na oczekiwaniach osoby trenującej, co jest istotne, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy pod wieloma względami.
Spotkania z trenerem personalnym dopasowywane są indywidualnie do każdego Klienta.
Na czym polega to indywidualne podejście?
Każdy z nas jest inny, dlatego metody trenera personalnego dopasowane są do potrzeb Klienta, celów treningowych, nastawienia psychicznego oraz poziomu motywacji.
Uwzględniają również stopień ogólnej sprawności i kondycji, a przez to gwarantują stworzenie bezpiecznego programu treningowego, w którym uwagę zwraca się także na budowę ciała, metabolizm ćwiczącego czy staż treningowy.
Poprzez takie indywidualne podejście każda osoba może osiągnąć swój wymarzony cel.
Jakie cele stawiają sobie Pana klienci?
Trening personalny to trening zindywidualizowanyPanowie pragną zwiększyć masę mięśniową, zbudować siłę mięśniową, wyrzeźbić sylwetkę.
Panie marzą o redukcji masy ciała (wspomaganie odchudzania), chcą poprawić swoją kondycję i ogólną sprawność fizyczną. Wiele osób chce osiągnąć specyficzne rezultaty, takie jak powrót do formy po przerwie, kontuzji, chorobie itp.
Istnieje również możliwość przeprowadzania specjalistycznych treningów sportowych, podczas których wykorzystuje się techniki z wielu sztuk walki. Taki trening poprawia wytrzymałość, sylwetkę, minimalizuje problemy około kręgosłupowe lub przygotowuje pod konkretne imprezy sportowe.
Należy pamiętać, że treningi personalne to również dokładna analiza osiąganych rezultatów oraz doradztwo w zakresie suplementacji i właściwego odżywiania, co jest niezbędne, aby uzyskać zamierzone efekty.

Jacek Walczybok jest trenerem personalnym z Fitness Academy, Wrocław