Mezoterapia - z igłą lub bez
Mezoterapia bezigłowaChyba nikt nie ma wątpliwości, że wygląd jest niezwykle ważny dla kobiet i mężczyzn. Od zarania dziejów trwa pogoń za pięknem. Jednak ludzką naturą jest starzenie się. Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, jędrność i gładkość. Często jest to spotęgowane przez niekorzystne warunki środowiska zewnętrznego, leki, palenie papierosów, stres, klimatyzację oraz ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe.Skóra zaczyna się starzeć, pojawiają się wówczas liczne zmarszczki.
Gwałtowne odchudzanie oraz nieprawidłowa dieta oraz pielęgnacja przyczyniają się do powstawania cellulitu i rozstępów na skórze. Na szczęście doskonale rozwijające się dziedziny nauki, jakimi są dermatologia estetyczna i kosmetologia, proponują coraz to nowsze metody na zachowanie urody i piękna naszego ciała.
Po krótce zapoznamy się z mezoterapią igłową, od kilku lat wykorzystywaną w dermatologii estetycznej i alternatywną mezoterapią bezigłową, stosowaną w gabinetach kosmetycznych.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest metodą niechirurgiczną, stosowana jest w profilaktyce zmniejszenia objawów starzenia się skóry, jak również w zwalczaniu cellulitu, rozstępów i przy wypadaniu włosów.
Metoda opiera się na wstrzykiwaniu substancji leczniczych, tzw. ,,koktajlu,, bezpośrednio w głąb skóry. Leki stosowane przy mezoterapii to mieszaniny wielu produktów tj: wyciąg z karczocha, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, mikroelementy, witaminy, kolagen itp.
Wysoką efektywność działania miejscowego zapewnia śródskórne wstrzyknięcie biologicznie czynnych substancji, techniką mikro nakłuć skóry, przez co preparat dostaje się dokładnie w miejsce, gdzie powinien zadziałać. Do precyzyjnego ostrzykiwania skóry używa się bardzo cieniutkiej igły, która aplikuje substancje w miejsce oczekiwanego efektu. Iniekcje wykonuje lekarz, nie docierając do tkanki podskórnej ani do mięśni.
Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezinwazyjnym. To także sposób na odmłodzenie skóry (wygładzenie zmarszczek, napięcie owalu twarzy, spłycenie bruzd, likwidacja ,,kurzych łapek,,) oraz redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. W działaniu mezoterapii bezigłowej zostało wykorzystane zjawisko elektroporacji. Polega na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej, występującej w postacji impulsów, dociera ona do wnętrza skóry, jak również przez błonę komórkową do wnętrza komórki, co powoduje, że zabieg jest bardzo efektywny.
Duża popularność mezoterapii bezinwazyjnej wynika z całkowitej bezbolesności podczas zabiegu. Brak obrzęków i zaczerwienień oraz bardzo szybko widoczna poprawa to niewątpliwe zalety. Podczas kuracji dochodzi do polepszenia przepływu krwi, dzięki czemu wytwarza się kolagen nadający elastyczność, a substancje czynne działają naprawczo na skórę.
Ten nieinwazyjny zabieg ujędrnienia i odmładza skórę, zmniejsza tkankę tłuszczową, cellulit i rozstępy. Korzyści zaobserwować można po 5-6 sesjach.
Przed każdym zabiegiem należy pamiętać o przeciwwskazaniach, którymi są:
 1. Stwardnienie rozsiane.
 2. Ciąża.
 3. Karmienie piersią.
 4. Nadwrażliwość skóry.
 5. Epilepsja.
 6. Stany zapalne skóry.
 7. Choroby żył.
 8. Nowotwory złośliwe.
 9. Choroby serca, wstawiony rozrusznik serca.
 10. Choroby tarczycy.
 11. Metalowe części w organiźmie.
Autor: Ewelina Gulewicz, dyplomowany kosmetolog
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)