Fiołek trójbarwny a trądzik
Z cerą trądzikową boryka się szerokie grono populacji, ciężko poradzić sobie z tą dolegliwością - jest trudna do wyleczenia, w niektórych przypadkach nie da się jej wyleczyć, tylko zaleczyć . Trądzik zaawansowany leczony jest dermatologicznie, poprzez specjalne maści i preparaty.

Ale na pomoc może wkroczyć potocznie znany "Bratek"
Fiołek trójbarwny

Jest naturalnym sposobem aby zaleczyć miejsca chorobowe trądziku. Posiada działanie przeciwzapalne i zawiera min: metyl salicylowy, klej roślinny -składniki, które pomagają w walce w przypadku takiego schorzenia skórnego

Stosowanie wewnętrzne w postaci odwaru - receptura

2-3 łyżki ziela fiołka trójbarwnego należy zalać letnią wodą w ilości 2 szklanek. Ogrzać do wrzenia i pozostawić na ogniu 5-7 minut. Następnie postawić na 10 minut oraz przecedzić. Pić odwar 2-3 razy dziennie po szklance (po posiłkach - ważne!!!)

Stosowanie zewnętrzne - maska oczyszczająca

3 łyżki ziela fiołka trójbarwnego
3 łyżki bardzo mocnego naparu z mięty pieprzowej
1 łyżka miodu

Wszystkie składniki połączyć do uzyskania papki. Następnie nałożyć na skórę twarzy i trzymać 15 minut. Spłukać letnią wodą.Trądzik dzieli się na rodzaje jednym z nich jest tak zwany młodzieńczy bardzo popularny. W organizmie następują zmiany hormonalne co ma wpływ na pobudzenie gruczołów. Liczne zaskórniki spowodowane przez blokadę, nagromadzenie się łoju - co przynosi efekt zapalenia. Wtedy na skórze powstają liczne zaczerwienione nazywane też "pryszczami", które przeistaczają się również często w rany. W przypadku trądziku nie jest wskazane natłuszczać skóry!
Kremy, olejki i inne podobne specyfiki ze składnikami natłuszczającymi tylko pogorszą sytuacje. Genetyka ma wielkie znaczenie, ponieważ to od niej zależy jak długo będziemy walczyć z trądzikiem. Osoby, które od lat wzmagają się z trądzikiem i leczą go powinny zmienić nieco dietę, która pomoże uregulować i zmniejszyć niechciane efekty.

Wprowadzenie witamin z grupy B, B1, B2, PP jest doskonałą metodą by łagodzić objawy w schorzeniach skóry. Znaleźć je można min w roślinach strączkowatych, nasionach, orzechach, wątróbce, drożdżach.

Witamina E, która regeneruje proces uszkodzenia naskórka.
Ma to wpływ przy trądziku,który przybiera postać ran.

Cynk powinien, być spożywany w dużej ilości- ma właściwości, które powodują, że rany goją się łatwiej, a dodatkowo w przypadku użytku zewnętrznego ma działanie wysuszające.

Organizm powinien być oczyszczany ze wszelkich toksyn, które nagromadziły się niechciane w naszym organizmie. Dlatego picie ziół mających działanie oczyszczające jest jedną z podstaw.

Surowce, które pomagają w oczyszczeniu organizmu z toksyn:
Kwiat bzu czarnego
Liść brzozy


Autor: Kamila Karmowska - Doradca ds. zdrowia i dermokosmetyki
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)