Na przebarwienia - Cosmelan
Zabieg z użyciem kosmetyku CosmelanDbanie o wygląd każdego dnia niekiedy bywa bardzo uciążliwe. Jak wiadomo, to jak wyglądamy zależy także od wyglądu naszej skóry. Dbanie o cerę jednak nie zawsze bywa łatwe. Wiele czynników wpływa na to, że nasza cera, niestety, z czasem wygląda coraz gorzej. Wiek, promienie UV, ciąża czy też stosowanie leków hormonalnych może doprowadzić do przebarwień skóry.

Kosmetyk Cosmelan
Jak dotąd najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z problemem przebarwień skóry jest zabieg Cosmelan, który na rynku dostępny jest od niedawna. Jest to środek o działaniu depigmentacyjnym, czyli usuwa nadmiar pigmentu - przyczynę problemu, a dokładnie - blokuje tyrozynazę, czyli główny enzym wytwarzający melaninę. Jednocześnie ujędrnia i odmładza skórę dzięki zawartości kolagenu, odblokowuje pory, a także reguluje wydzielanie łoju.

Nie ma znaczenia, na jakim etapie zaczniemy walczyć z przebarwieniami, Cosmelan usuwa skutecznie nawet dawne przebarwienia. Czynnikami rozjaśniającymi o natychmiastowym działaniu są: kwas fitowy, kwas askorbowy oraz kwas kojowy, palmitynian retinolu i arbutyna. Można go stosować dla każdego rodzaju skóry o każdej porze roku (latem zalecane jest stosowanie kremów z filtrem minimum 30UV).

Problem przebarwień
Przebarwienie skóry, czyli nadmiar melaniny w naskórku, najczęściej pojawia się na twarzy, przedramieniu, dekolcie lub szyi. Jest to dość częsty problem mający różne podłoża, a mianowicie leki hormonalne, wiek, ciąża czy też promieniowanie UV. Przyczynom powstawania przebarwień trudno więc zapobiec. Na czynniki te narażone są wszystkie kobiety. Ciężko przewidzieć, kiedy przebarwienia mogą wystąpić, najlepiej więc leczyć istniejący już problem.
Zabieg z użyciem Cosmelanu
Na początku lekarz ustala fototyp skóry. Następnie twarz poddaje się zabiegom oczyszczania i odtłuszczania. Na tak przygotowaną skórę twarzy nakłada się maseczkę w postaci kremu Cosmelan 1.

Czas utrzymania maski zależny jest od fototypu skóry.
Dla niektórych pacjentek będą to 3 godziny, dla innych aż 7. Nie musimy spędzać aż tylu godzin w gabinecie. Maseczkę można zmyć wodą w domu. Po tym etapie następuje rozpoczęcie kuracji kremem Cosmelan 2, który aplikowany jest samodzielnie przez pacjentkę.
Czas zabiegu
Czas przeprowadzenia zabiegu nie jest bardzo długi. Po konsultacji z dermatologiem i ustaleniem fototypu skóry (wyróżniamy sześć typów skóry, od bladej, białej skóry do ciemnobrązowej, czarnej skóry), można rozpocząć kurację. Pierwsze widoczne rezultaty stosowania cosmelanu widoczne są już po pierwszym tygodniu zabiegów. Czas stosowania uwarunkowany jest przede wszystkim karnacją (czyli fototypem skóry) - im jaśniejsza cera, tym dłuższy okres stosowania. Przy cerze bladej okres ten trwa od 8 do 21 dni, natomiast przy ciemnej cerze od 8 do 10 dni.

Osoba stosująca Cosmelan nie powinna w tym czasie używać żadnych innych środków o podobnym działaniu. Nie zaleca się również przerywania kuracji, gdyż nie zlikwidowane całkiem przebarwienia, mogą powrócić. Najlepiej kiedy całkowity okres leczenia przebarwień trwa około 3 miesięcy.

Opinie klientek
Klientki stosujące Cosmelan w większości przypadków są zadowolone z jego efektów. Opinie na temat kuracji są pochlebne, a rezultaty zadowalające. Nie trudno się dziwić, że coraz więcej osób przekonuje się do stosowania tej metody. Statystycznie na 100 osób, u których prawidłowo przeprowadzono zabieg Cosmelan, w 98 przypadkach intensywność plam zredukowała się o 95%.
Efekty zabiegu
Po rozpoczęciu stosowania mogą pojawić się zaczerwienienia skóry. Nie jest to jednak powód do obaw, ponieważ jest to wyłącznie reakcja na środki zawarte w preparacie. Występują one zazwyczaj podczas pierwszych dwóch tygodni stosowania Cosmelanu. Zabiegi są całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących kuracji.
Koszt zabiegu
Koszty zabiegu nie są jednak niskie, a mianowicie zabieg w gabinecie dermatologicznym wynosi około 1400 złotych. Krem Cosmelan 2 do kontynuacji zabiegów w domu kosztuje 550 złotych. Tak więc, całkowity koszt zabiegu może wynieść nas około 2000 zł.
Autor: Redakcja Beauty Guide
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)