Elektroniczny fitness – nie tylko dla Vipów
Elektroniczny fitness VipBrak czasu jest największą zmorą XXI wieku. Długie godziny w pracy, korki, zakupy itp. Brakuje dnia dla rodziny, nie mówiąc o rozrywce czy zwykłej aktywności fizycznej. Siłownia, fitness, studio tańca pochłania wiele godzin. Na szczęście nowoczesna technologia wyszła naprzeciw i temu problemowi.

Specjalistyczne gabinety dermatologiczne i kosmetyczne oferują zabiegi urządzeniem VIP. Jest to rodzaj elektronicznego fitness, gdzie każde 25 minut daje tyle, co kilka godzin ćwiczeń na siłowni. Fizjoterapeuta dobiera indywidualnie program dostosowany do potrzeb każdego pacjenta. Omawiany zabieg redukuje otyłość miejscową, cellulit, obrzęki wodne, wzmacnia mięśnie, ujędrnia i liftinguje zwiotczenia ciała (także po ciąży), poprawia kształt biustu, brzucha i pośladków.
Aparat wytwarza specjalne promienniki ifrared (IR), które działają na zasadzie elektrostymulacji i wzrostu temperatury wybranych partii ciała. Dzięki temu wzmożony jest miejscowy metabolizm mięśni, mikrocyrkulacja i następuje naturalne spalanie tłuszczu i złogów cellulitowych – mówi p. Marta Konieczniak, fizjoterapeutka Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma-Puls.
Zabieg ten jest wykonywany na poszczególne partie ciała, np. brzuch, uda, piersi, ramiona, pośladki. Dodatkowo, aparat VIP posiada unikalną funkcję Transion przyspieszającą odchudzanie. Podczas zabiegu specjalne fale kierunkowe sprawiają, że wiązki mięśni wykonują nieco inne ruchy, niż przy tradycyjnej mikroelektrostymulacji - dochodzi do skurczu z jednoczesnym jego skrętem. Stymulowane mięśnie pobierają energię z okolicznych tkanek tłuszczowych, dzięki czemu spalają cukier i tłuszcz.
VIP to rodzaj elektronicznego fitness, gdzie każde 25 minut daje tyle, co kilka godzin ćwiczeń na siłowni.
Efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Przeciwwskazaniami do zabiegów VIP są: ciąża ( i 3 do 6 miesięcy po cesarskim cięciu ), zastawki i implanty metalowe, nadciśnienie, epilepsja, nowotwory.
Konsultacja: Marta Konieczniak, fizjoterapeutka z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Puls
Autor: Derma Puls, Wrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)