Kobiece Salony Filmowe na których warto być
Kobiece Salony Filmowe Filmowe Ekskluzywnie i ambitnie – tak w dwóch słowach można opisać najbardziej kobiece spotkania filmowe we Wrocławiu. Kobiecym Salonom Filmowym w ciągu trzech lat udało się stworzyć markę kojarzącą się z dobrym stylem i udowodnić, że są filmy, na które warto chodzić do kina.

Idea spotkań Kobiecych Salonów Filmowych we Wrocławiu powstała wiosną 2008 roku. Nadrzędnym założeniem było pokazywanie filmów, które dotykają kobiecego świata, ale są dalekie od powszechnie rozumianej definicji „babskich filmów”. Przedłużeniem wieczoru miało być spotkanie połączone z bankietem, występem muzycznym i rozmowami.

„Pierwsze spotkania pokazały, jak cenne jest dla Pań, naszych koleżanek takie spotkanie, w czasie którego można porozmawiać o filmie, życiu, poznać koleżanki koleżanek, czyli po prostu pobyć w dobrym towarzystwie” – wspomina Lucyna Schumacher, Organizatorka Kobiecych Salonów Filmowych.

Przez trzy lata KSF dojrzały, ale główne założenia zostały niezmienne. Najpierw pokaz filmu, a potem kontynuacja wieczoru w jednej z wrocławskich restauracji lub klubach. Niemal co spotkanie uczestniczki Kobiecych Salonów Filmowych spotykają się w innym miejscu.
Pozwala to urozmaicić spotkania i zarazem jest dobrą okazją do poznawania ciekawych miejsc. Ważne, że większość pokazywanych filmów to pokazy przedpremierowe. „Wielokrotnie zdarzało się, że Panie widziały film nawet kilka tygodni wcześniej niż inni. To dodatkowo uatrakcyjnia spotkania. W 2009 roku został pokazany film Para na życie (Away we go) w reż. Sama Mendesa. Ten film do dziś nie miał swojej polskiej premiery, a dzięki Salonom Pani mogły obejrzeć niesamowicie dobre kino” – mówi Magda Szczepaniak, Organizatorka spotkań.

Wszystkie pokazy KSF odbywają się obecnie we Wrocławiu w kinie Helios przy Kazimierza Wielkiego, które od 2009 roku jest partnerem Salonów. Wcześniej pokazy odbywały się w różnych wrocławskich kinach, a organizatorki szukały tego jednego odpowiedniego miejsca. Udało się to dzięki dobrej koncepcji, która została przyjęta przez sieć Helios.

Pokazy przedpremierowe kilku tytułów wypełniały sale kinowe do ostatniego miejsca. Na pewno, wiele Pań wspomina niezapomniane spotkanie Kobiecych Salonów Filmowych z przedpremierowym pokazem filmu Coco Chanel. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania, 300-osobowa sala była wypełniona po brzegi, a wielu Paniom w ogóle nie udało się wejść. Każdy event gromadzi średnio 150 pań, które w takiej grupie mogą po seansie spokojnie porozmawiać i miło spędzić czas.

Kobiece Salony FilmoweKobiece Salony Filmowe przyciągają nie tylko filmami. Równie wyczekiwanym punktem wieczoru jest wielka loteria wizytówkowa, w czasie której można zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody. Wśród nagród znajdzie się coś dla ciała i coś dla ducha. Uczestniczki mają możliwość wygrania biletów do opery, teatru czy kina, a także zaproszenia do centrów SPA, salonów kosmetycznych i ośrodków sportu.

Stałymi partnerami Kobiecych Salonów Filmowych są instytucje kultury oraz firmy kosmetyczne, które kierują swoje produkty do pań. Biżuteria, artykuły wyposażenia wnętrz, książki, czy inne kobiece drobiazgi – każda nagroda cieszy. Zwłaszcza, że szanse na wygranie nagród jest duże, ponieważ ich ilość często pokrywa się z ilością uczestniczek eventu.
W czasie wieczoru panie miło spędzają czas w swoim towarzystwie, ale także w towarzystwie muzyki wykonywanej na żywo. Muzyki wybranej nieprzypadkowo.

Organizatorki starają się dać młodym wrocławskim twórcom okazję do zaprezentowania się w szacownym gronie uczestniczek Kobiecych Salonów Filmowych.

W ciągu trzech lat na Kobiecych Salonach pokazanych zostało ponad 20 filmów, a wśród nich były m.in. Saturno Contro, Amalia. Królowa fado, Kwiat Pustyni, Mała Moskwa, Ogród Luizy, Niedźwiadek, Kobiety bez mężczyzn, 2 Młode wina. Czego życzą sobie organizatorki? „Kolejnych dobrych tytułów, pięknych, mądrych filmowych opowieści i ciekawych partnerów cyklu. I oczywiście wiele wspaniałych Kobiet na Salonach”!

Autor: Gephard Group, Konsorcjum Public Relations
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)