Start > Beauty news > Mikrodermabrazja laserowa: doskonałość mierzona w impulsach
Mikrodermabrazja laserowa: doskonałość mierzona w impulsach



Przy wielu dolegliwościach skórnych polecanym zabiegiem jest mikrodermabrazja. Jednak, który rodzaj zabiegu wybrać skoro jest ich aż kilka? Osoby, które skarżą się na trądzik, rozszerzone pory, przebarwienia czy drobne zmarszczki, nie muszą się już zastanawiać. Dla nich najodpowiedniejsza będzie mikrodermabrazja laserowa.
Mikrodermabrazja laserowa - jakie są wasze opinie? ktoś próbował? Mikrodermabrazja laserowa w Polsce jest stosunkowo nowym zabiegiem. Podczas gdy w ofercie gabinetów medycyny estetycznej często spotykamy diamentową, korundową, a coraz częściej tlenową odmianę tego zabiegu, mikrodermabrazja laserowa to wciąż rzadkość.

Metoda laserowa od swoich koleżanek z dziedziny mikrodermabrazji wyróżnia się precyzyjnością. W przypadku mikrodermabrazji korundowej czy diamentowej efekt końcowy uzależniony jest w dużej mierze od umiejętności czy doświadczenia specjalisty. Każdemu człowiekowi może zdarzyć się błąd, a w przypadku  mikrodermabrazji jego konsekwencją może być zaczerwienienie, podrażnienie czy nawet uczulenie skóry. Wybierając mikrodermabrazję laserową unikamy ryzyka. W przypadku tej metody ścieranie naskórka jest w pełni kontrolowane przez komputer urządzenia. Lekarz może określić głębokość do jakiej dociera  promieniowane i ilość generowanych impulsów, dlatego zabieg jest w pełni bezpieczny, a jego efekt przewidywalny.

Mikrodermabrazja laserowa to nic innego jak złuszczanie naskórka warstwami. Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy lasera ablacyjnego frakcyjnego CO2, który służy do „odparowania” naskórka i wierzchniej warstwy skóry właściwej. Warstwa zrogowaciałego naskórka jest poddana ablacji, czyli zniszczeniu, a następnie zasysana i usuwana. Laser frakcyjny CO2 nie bez powodu stał się modnym narzędziem we współczesnej medycynie estetycznej. To nowoczesne i skuteczne urządzenie nie powoduje oparzenia, daje świetne efekty wygładzające i przyspiesza gojenie skóry. Ponadto stymuluje szybki proces syntezy nowego kolagenu i elastyny, przez co niedługo po zabiegu skóra jest gładka, elastyczna i napięta, a my możemy cieszyć się z efektu liftingu skóry.

Mikrodermabrazja wygładza wszelkie nierówności skóry. Laser w mikrodermabrazji wskazany jest zwłaszcza u osób, które mają problemy z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami i łojotokiem, ale także u osób z uszkodzeniami posłonecznymi, bliznami potrądzikowymi, zmianami pigmentacyjnymi i wiotką skórą. Efektem zabiegu jest też redukcja popękanych naczynek.

W przeciwieństwie do innych zabiegów złuszczających, takich jak np. peeling chemiczny, mikrodermabrazja laserowa może być powtarzana i to bez względu na porę roku.

Efekty, które usuwają zmarszczki widoczne są już po pierwszej wizycie, ale podobnie jak w przypadku innych odmian mikrodermabrazji, zwykle zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów. Metoda może być łączona z innymi zabiegami medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej. Pełny efekt widoczny jest już po kilku dniach, ale z czasem można obserwować coraz to lepszą kondycję skóry.