Mikrodermabrazja – pogromczyni niedoskonałości
Mikrodermabrazja - oczyszczanie skóryMikrodermabrazja leczy wiÄ™kszość dolegliwoÅ›ci skórnych, dajÄ…c widoczny efekt już po pierwszej wizycie, jednoczeÅ›nie jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym odpowiednim dla każdego rodzaju skóry. Metoda ta polega na mechanicznym zÅ‚uszczaniu naskórka przy pomocy specjalnego urzÄ…dzenia. W zależnoÅ›ci od typu skóry, można wybierać miÄ™dzy dwoma rodzajami mikrodermabrazji, różniÄ…cymi siÄ™ mechanizmem zÅ‚uszczania i wykorzystywanym do tego materiaÅ‚em – do wyboru jest diament lub korund.

Stopniowe Å›cieranie kolejnych warstw naskórka, stymuluje produkcjÄ™ nowych komórek, które zastÄ™pujÄ… te usuwane mechanicznie. Po zabiegu zwiÄ™ksza siÄ™ synteza kolagenu i elastyny, a naskórek jest pogrubiony. Zmiany zachodzÄ… także w skórze wÅ‚aÅ›ciwej, ponieważ kuracja polepsza krążenie krwi i limfy oraz przyspiesza usuwanie toksyn. Mimo iż jest to metoda mechaniczna, nie niesie ryzyka uszkodzenia skóry, ponieważ efekt eksfoliacji uzyskiwany jest stopniowo. Zabieg ten jest w peÅ‚ni kontrolowany, co oznacza, że intensywność Å›cierania jest dobierana indywidualnie do rodzaju problemu i stanu skóry klienta. W przeciwieÅ„stwie do niektórych zabiegów, takich jak peeling chemiczny czy resurfacing laserem, mikrodermabrazja nie wywoÅ‚uje alergii, przebarwieÅ„ i nie pozostawia blizn. Na dÅ‚ugi czas poprawia nawilżenie skóry i regeneruje jÄ… w widoczny sposób. Do tego jest bezbolesna i trwa okoÅ‚o godziny.
Metoda ta polega na mechanicznym zÅ‚uszczaniu naskórka przy pomocy specjalnego urzÄ…dzenia.
Niepożądane efekty, jakie mogÄ… wystÄ…pić po wizycie u kosmetyczki, to rumieÅ„ utrzymujÄ…cy siÄ™ do dwóch dni, tymczasowa nadwrażliwość skóry oraz odczucie pieczenia lub mrowienia, które szybko ustÄ™puje. Zabieg nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, ewentualne niechciane reakcje skóry Å‚atwo zakryć podkÅ‚adem.
Dla kogo?
Mikrodermabrazja stosowana jest w walce z wieloma niedoskonaÅ‚oÅ›ciami skórnymi, takimi jak: trÄ…dzik pospolity, blizny potrÄ…dzikowe, zaskórniki, prosaki, Å‚ojotok, rozszerzone pory, powierzchowne blizny i bliznowce, drobne zmarszczki, plamy starcze, wiotkość skóry, fotostarzenie, uszkodzenia posÅ‚oneczne, szorstkość i zrogowacenie naskórka, suchość skóry, cellulit i rozstÄ™py, przebarwienia, odbarwienia czy rogowacenie przymieszkowe.
Kuracji można poddać dowolnÄ… część ciaÅ‚a. Zabieg jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i o różnym typie skóry. Nawet znaczna opalenizna nie jest przeszkodÄ… do jego wykonania. KorzyÅ›ci widoczne sÄ… już po pierwszym razie. Każdy nastÄ™pny potÄ™guje efekt. Skóra nabiera zdrowego, promiennego wyglÄ…du, ma jednolity koloryt, jest gÅ‚adka i elastyczna, zyskuje zdolnoÅ›ci obronne, lepiej absorbuje kosmetyki.
Mikrodermabrazja diamentowa
TÄ™ metodÄ™ zaleca siÄ™ zwÅ‚aszcza osobom o wrażliwej i alergicznej skórze, skÅ‚onnej do podrażnieÅ„, ponieważ zÅ‚uszcza naskórek delikatniej niż korundowa.
UrzÄ…dzenie wykorzystywane do mikrodermabrazji diamentowej skÅ‚ada siÄ™ z gÅ‚owicy z drobinkami diamentu, pompy zasysajÄ…cej i tlenu. Przed zabiegiem oczyszczonÄ… z makijażu twarz, przemywa siÄ™ kwasem borowym lub spirytusem. NastÄ™pnie lekarz dotyka powierzchni skóry gÅ‚owicÄ… urzÄ…dzenia. Tarcie drobnych kawaÅ‚ków Å›cierajÄ…cego diamentu oraz zasysanie martwego naskórka przez pompÄ™ ssÄ…cÄ…, daje efekt peelingu mechanicznego.
Najlepsze rezultaty zapewnia mikrodermabrazja wykonana diamentem naturalnym, a nie kryształkami niewiadomego pochodzenia czy diamentem syntetycznym. Dlatego wybierając gabinet, szukajmy po jakości urządzeń.
U osób z bardzo wrażliwÄ… skórÄ…, zÅ‚uszczanie diamentem może pozostawić lekkie zaczerwienie, które ustÄ™puje już po kilku godzinach.
Mikrodermabrazja korundowa
Mikrodermabrazja - oczyszczanie skóryKorund, czyli tlenek glinu wykorzystywany w tej metodzie, ma postać organicznego proszku. Zabieg przeznaczony jest szczególnie dla osób skarżących siÄ™ na rozszerzone pory i przebarwienia. Mikrodermabrazji korundowej nie powinien wybierać ktoÅ›, kto ma delikatnÄ… cerÄ™. Co prawda daje ona silniejszy efekt niż Å›cieranie diamentem, ale sposób zÅ‚uszczania naskórka jest tutaj mniej subtelny i może podrażniać skórÄ™.
Zabieg wykonywany jest specjalnym urzÄ…dzeniem, które dziÄ™ki podciÅ›nieniu wysyÅ‚a strumieÅ„ mikrokrysztaÅ‚ów korundu. Dermabrazor ma dwie koÅ„cówki – jednÄ… zasysa martwe komórki, drugÄ… wypycha wiÄ…zkÄ™ korundu. UderzajÄ…c z dużą prÄ™dkoÅ›ciÄ… w skórÄ™, drobiny tlenku glinu oczyszczajÄ… jÄ…, Å›cierajÄ…c zrogowaciaÅ‚Ä… warstwÄ™, która nastÄ™pnie trafia do pojemnika.
Ponieważ korund ma konsystencjÄ™ proszku, jego czÄ…stki mogÄ… pozostać w skórze i wywoÅ‚ać alergiÄ™, lub innÄ… nieznanÄ… reakcjÄ™. Po takim zabiegu może wystÄ…pić lekkie zaczerwienienie, utrzymujÄ…ce siÄ™ przez kilka kolejnych godzin.
CzÄ™stotliwość zabiegów
Niektórym wystarcza jednorazowa mikrodermabrazja, jednak najczęściej wykonuje siÄ™ jÄ… w serii od 2 do 12 zabiegów powtarzanych co 1-4 tygodni. CzÄ™ste stosowanie tej metody nie jest szkodliwe, wrÄ™cz przeciwnie – podtrzymuje jednolity koloryt skóry i stymuluje produkcjÄ™ kolagenu, dlatego dobrze jest powtarzać zabieg mniej wiÄ™cej co póÅ‚tora miesiÄ…ca. Zalecana ilość wizyt zależy od rodzaju dolegliwoÅ›ci skórnej oraz gÅ‚Ä™bokoÅ›ci zmian.
Przeciwwskazania
Chociaż mikrodermabrazja jest polecana wielu osobom, istnieje grupa przeciwwskazaÅ„ do wykonania tego zabiegu. Do czynników dyskwalifikujÄ…cych należą zakażenia wirusowe (np. brodawka, opryszczka, miÄ™czak zakaźny), bakteryjne (figówka gronkowcowa, liszajec zakaźny) i grzybicze.
Zabieg jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i o różnym typie skóry.
Terapii korundem lub diamentem nie mogÄ… poddać siÄ™ chorzy na Å‚uszczycÄ™ oraz osoby, u których wystÄ™puje nowotwór skóry lub nowotwór Å‚agodny taki jak naczyniak krwionoÅ›ny jamisty lub wÅ‚ókniak. Także trÄ…dzik różowaty oraz taki, któremu towarzyszy stan zapalny, jak również w postaci krostek lub torbieli ropnych, nie może być leczony tÄ… metodÄ…. KolejnÄ… przeszkodÄ™ stanowiÄ… znamiona oraz ubytki w skórze, takie jak przeczosy i nadżerki, a także skÅ‚onność do keloidów (bliznowców). Zabiegu nie wykonuje siÄ™ na skórze powiek.
Autor: Anna GabryÅ›

sÅ‚owa kluczowe: mikrodermabrazja, kosmetyczka, wygÅ‚adzanie skóry,

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Beauty Guide 2010 (c)